הרווחתי 500$ מהליכה היום

מאת: יוסי בצלאל

אני לא ספורטאי מקצועי, אין לי ספונסרים, השתמשתי ב- STEPN , אפליקציית Web3 Fitness חדשה. 

STEPN מאפשר לך להרוויח קריפטו מהליכה, הליכה מהירה, וריצה. הם שיפרו את הרצון לעשות כושר עם מודל MOVE TO EARN (שחק כדי להרוויח עם שלבים נוספים) שבו האפליקציה מסוגלת לעקוב אחר הפעילות הגופנית שלך ואז לתגמל אותך עם קריפטו על השלמת פעילויות. 

כדי לשחק, אתה צריך לרכוש את נעלי ה-NFT המיוחדות שלהם. המחיר רצפה היום הוא כ- 750$

נעל אחת = 10 דקות כושר ביום. הרווח כ-40$ 

המטרה היא להחזיק כמה שיותר נעליים במשתמש שלך בכדי לקבל יותר דקות כושר ביום

אני מחזיק כ-15 זוגות נעליים

 ל-NFTs האלה יש תכונות שונות שמשפיעות על המהירות והיעילות שהם מרוויחים קריפטו, וכן, יש אפשרות לייצר נעליים נוספות בעזרת הנעליים שברשותך. 

אחרי ששיחקתי כחודש וחצי, אני מרוויח באופן קבוע $400-500 ליום. זו משכורת של שש ספרות רק בשביל לצאת החוצה ולבלות בפארק.

זה מטורף לגמרי, לגמרי לא בר קיימא, ואולי פונזי ענק שמחכה להתמוטט. 

נכון?

זה מוזר. יש פה משהו. משהו שבאמת לא ראיתי באף משחק Web3 אחר. STEPN עשוי להיות משחק ה-Play and Earn המעוצב ביותר שיצא לשוק, וככל שאני מתעמק יותר, כך אני מתרגש יותר ממה שהם יכולים להיות בעתיד. 

הצטרפו לערוץ הטלגרם לקבלת מידע נוסף 

אז איך זה עובד?

כדי להתחיל, משתמשים צריכים להוריד את אפליקציית STEPN
 1. הורד את אפליקציית STEPN הורד מ-linktr.ee/stepnofficial.
 2. הרשמה ל-STEPN לאחר קבלת גישה לאפליקציה במכשיר המתאים שלך, תוכל להירשם ל-STEPN עם כתובת הדוא"ל שלך. תקבל קוד אימות שאתה צריך להקיש כדי להיכנס לאפליקציה
 3. צור ארנק חדש לחץ על סמל הארנק בפינה השמאלית העליונה של המסך. האפליקציה תיצור ביטוי סודי בן 12 מילים. זה ישמש לשחזור הארנק שלך אם תסיר את ההתקנה של האפליקציה או תשכח את הסיסמה שלך. חשוב – שים לב לביטוי הזה ושמור אותו במקום בטוח (רשום אותו פיזית ואחסן אותו במקום שרק לך תהיה גישה אליו).
 4. העבר SOL לארנק בתוך האפליקציה שלך העבר SOL לארנק בתוך האפליקציה כדי לקנות נעלי ספורט NFT ב-Marketplace ותמיד שמור קצת SOL כדלק בחשבון הארנק שלך.
 5. קנה נעלי ספורט פנה אל Marketplace בתוך האפליקציה ובחר נעלי ספורט! אתה יכול להשתמש בכלי המסנן כדי לחפש סוג נעלי ספורט לפי העדפתך. ודא שיש לך מספיק SOL לרכישה.
מזל טוב! אתה מוכן. לאחר רכישת נעלי ספורט, האנרגיה תשוחזר בקצב של 25% כל 6 שעות (קבוע בזמן AEDT 16:00, 10:00, 04:00, 22:00) אתה יכול להתחיל את המסע שלך ב-STEPN מיד לאחר המסע הראשון 25% שיקום אנרגיה.

מצבי משחק

במצב סולו, משתמשים מצוידים בנעלי ספורט NFT כדי להרוויח אסימונים על ידי תנועה. יש צורך באנרגיה כדי להרוויח אסימוני סאטושי ירוקים ( GST ). כל אנרגיה אחת שווה ל-5 דקות של תנועה. הרווחת תנועה ואנרגיה שמתחילה להתחדש רק לאחר שהמשתמשים רוכשים נעלי ספורט NFT. כדי להתחיל, משתמשים בוחרים נעלי ספורט לפי בחירתם, ולוחצים על התחל .
משתמשים צריכים לראות סטטוס בראש המסך המציג הליכה או ריצה .
הליכת ירח : זה יוצג אם האפליקציה תזהה אות GPS/אינטרנט חלש, או שהמשתמש אינו נע באופן אורגני (כלומר משתמש בקטנוע אלקטרוני או בטלפון רצועה על הכלב שלו). לא ירוויח GST בזמן הליכה ירח, ומשתמשים עשויים/לא יאבדו אנרגיה בהתאם לנסיבות.
אות GPS : לבן – ללא GPS; אדום – GPS גרוע; ירוק – GPS חזק.
ודא תמיד שיש לך אנרגיה לפני המעבר, מכיוון שאין רווחים סמליים אם יש לך אפס אנרגיה.
GST/GMT ישולם עבור כל דקת תנועה, אשר תלויה ב-4 גורמים עיקריים:
 1. סוג נעלי ספורט – החזרות GST בסיס עבור כל נעלי ספורט שונות. עיין בסעיף תכונות נעלי ספורט לפירוט הפרט של כל סוג נעלי ספורט.
 2. תכונת היעילות של סניקרס – ככל שהיעילות גבוהה יותר, כך מרוויחים יותר GST לדקה. משתמשים יכולים להרוויח GST רק מרמה 0 עד רמה 29. ברמה 30, משתמשים יכולים לבחור להישאר מרוויחים GST , או לעבור להרוויח GMT . משתמשים יכולים לעבור בין שני מצבי הרווחים הללו באופן חופשי.
 3. תכונת הנוחות של סניקרס – ככל שהנוחות גבוהה יותר, כך מרוויחים יותר GMT לדקה. למשתמשים תהיה אפשרות לבחור בין GST ו- GMT להרוויח ברמה 30. משתמשים יכולים לעבור בין שני מצבי הרווחים הללו באופן חופשי. לפרטים על שחרור GMT.
 4. מהירות התנועה – כדי למקסם את הרווחים, המשתמשים צריכים לשמור על טווח המהירות האופטימלי של נעלי הספורט שלהם. בכל פעם שמשתמש נופל מתחת או מעל טווח זה, הרווחים שלו יופחתו עד 90% בהתאם לאי ההתאמה בין המהירות מהטווח האופטימלי.
ברגע שהאנרגיה נגמרת, משתמשים מפסיקים להרוויח אסימונים. הם יכולים לבחור להמשיך לעקוב אחר תנועותיהם, או לצאת ידנית ממצב סולו על ידי לחיצה קצרה על כפתור העצור .
למצב סולו יש גם מכסת אנרגיה יומית וגם מכסת אסימון יומית . מגבלות אלה מגבילות את כמות האנרגיה והאסימונים שיכולים להיות למשתמשים ביום.
כובע אנרגיה יומי
משתמשים מתחילים את המשחק עם 2/2 אנרגיה. Max Energy Caps ב-20/20. משתמשים יכולים להגדיל את האנרגיה שלהם על ידי קבלת נעלי ספורט באיכות גבוהה יותר או יותר (עיין במערכת האנרגיה למעלה)
כובע אסימון יומי
משתמשים מתחילים את המשחק עם תקרת GST יומית של 5/5. תקרת האסימון היומית מגיעה ל-300 GST ו-15 GMT. משתמשים יכולים להגדיל את כובע האסימון היומי שלהם על ידי העלאת רמות הסניקרס שלהם.

יצירת נעל MINT

אירוע יצירת נעליים מתבצע כאשר משתמשים ב-2 נעלי ספורט שבבעלותם כתוכנית ל"גידול", תוך הפקת קופסת נעליים. לעיון, 2 הסניקרס יקראו Vintages (הורים). שני הוינטאג'ים צריכים להיות ברשות המשתמש (לא בהשכרה) ובעלי עמידות מלאה כדי להקים SME.
לאחר מכן, המשתמשים יכולים לבחור נעלי ספורט, על ידי מעבר ללשונית מינט , בחירת נעלי התעמלות "להתרבות" איתה ולחיצה על מינט כדי להמשיך. המשתמש יקבל מיד קופסת נעליים הניתנת לפתיחה מיידית.
משתמשים יכולים לבצע מקסימום 7 חברות קטנות ובינוניות לכל נעלי ספורט. ככל שספירת SME גבוהה יותר לנעלי ספורט, כך היא תעלה יותר GST/GMT. עלויות יצירת הנעליים עבור כל וינטג' מחושבות בנפרד ומוספות יחד לעלות ההטבעה הסופית.
ל-Shoe-Minting יש קירור של 48 שעות לשני הוינטג'ים – עדיין ניתן להשתמש בנעלי ספורט לתנועה.
שתי הנעליים הראשונות עולות במחיר מוזל.
ל-Shoe-Minting יש הזדמנות לייצר קופסת נעליים אחת נוספת. ככל שספירת המינט גבוהה יותר, כך הסיכוי לייצר מספר קופסאות נעליים גבוה יותר.
עלות ייצור הנעליים תשתנה מעת לעת כדי לאזן בין ההיצע והביקוש של GST ו-GMT כאחד.

קופסת מסתורית

 היא קופסת שלל שנשלפת באופן אקראי בזמן שאתה נע במצב סולו. הוא מכיל אבני חן (רמה 1 – 3). לכל משתמש יש 4 חריצי Mystery Box.
ל-Mystery Box יש את אותם 5 סוגי איכות כמו לסניקרס. עם קבלת תיבת מסתורין, פתיחת התיבה דורשת המתנה והספירה לאחור מתחילה אוטומטית. לאחר סיום הספירה לאחור, הם יוציאו סכום קטן של GST (עלות בסיס) כדי לפתוח אותו. משך הספירה לאחור של Mystery Box גדל באופן יחסי לאיכות שלה.

מצב מרתון (בפיתוח)

במצב מרתון, משתמשים צריכים להירשם תחת הכרטיסייה מרתון לפחות 24 שעות לפני ההתחלה. יתקיימו גם מרתונים שבועיים וגם מרתונים חודשיים.
 1. מרתון שבועי – מרתונים אלו מתקיימים מדי שבוע ונמשכים כל השבוע. משתמשים יכולים לבחור להשתתף במרתון של 2.5 ק"מ, 5 ק"מ או 7.5 ק"מ, אך יכולים להשתתף רק במרתון אחד בכל פעם.
 2. מרתון חודשי – מרתונים אלו מתקיימים מדי חודש ונמשכים לכל החודש. משתמשים יכולים לבחור להשתתף במרתון של 5 ק"מ, 10 ק"מ או 15 ק"מ, אך יכולים להשתתף רק במרתון אחד בכל פעם.
רק משתמשים שנרשמו בהצלחה יקבלו התראה ביומן השאיפות שלהם (בפיתוח) . משתמשים יכולים להשתמש בפונקציית הגדר יעד כדי לעקוב אחר ההתקדמות שלהם. לאחר השלמת מרחק הריצה שנקבע, המשתמשים יקבלו הודעה באמצעות יומן החיפושים שהמרתון הושלם. משתמשים לא יוכלו לתקן את נעלי הסניקרס שלהם עד שהמרתון יסתיים.
דמי רישום (בפיתוח)
להבטחת התחייבות מצד המשתמשים, מוטל אגרה בהרשמה, אשר תוחזר בסיום המרתון. משתתפים שאינם מסוגלים להשלים את המרתון במסגרת הזמן, יקבלו את עמלותיהם יחד ויכללו בתגמולים של Leaderboard.
Leaderboard (בקרוב)
משתתפי המרתון מדורגים באמצעות נקודות. הנקודות מחושבות על סמך מהירות הריצה של המשתמשים ותכונות הסניקרס.
תגמולים (בפיתוח)
 1. האחוז העליון ב-Leaderboard עבור המרתון השבועי/חודשי יקבלו פרסי GST/GMT ותג NFT זהב (TBD)
 2. האחוז העליון ב-Leaderboard עבור המרתון השבועי/חודשי יקבלו פרסי GMT ותג NFT כסף (TBD)
 3. האחוז העליון ב-Leaderboard עבור המרתון השבועי/חודשי יקבלו פרסי GST ותג NFT ברונזה (TBD)
 4. כל משתתפי המרתון יקבלו תג NFT של השתתפו

מצב רקע (בפיתוח)

אמנם לא נעשה שימוש פעיל באפליקציית STEPN, אך המשתמשים יוכלו להמשיך להרוויח GST. כל עוד המשתמש מחזיק נעלי ספורט באפליקציה, מצב רקע יספור את הצעדים ישירות מאפליקציית Health Data של המכשיר הנייד שלו, מוגבל ל-3,000 צעדים מדי יום. רווחים אלו קבועים (לא מושפעים מיעילות או מענקים אחרים) ולא יתווספו לתקרת המע"מ היומית.
המשתמשים לא ייגרמו בעלויות עמידות או אנרגיה בזמן הרווחים דרך מצב רקע.

תכונות נעלי NFT

 1.  יעילות – Efficiency (הרווחת GST)
 2.  – יעילות משחקת חלק ברווחי GST. יעילות גבוהה יותר תגרום לרווחים טובים יותר מ-GST לכל הוצאה של אנרגיה. במצב מרתון , יעילות גבוהה יותר מובילה לצבירה מהירה יותר של נקודות Leaderboard.
 3. מזל – Luck (קופסת מסתורין)
 4.  – מצב סולו, השכרת נעלי ספורט (בקרוב) מזל קובע את התדירות והאיכות של נפילת קופסת מסתורין. משתמשים יכולים גם לקבל טיפות של Mystery Box בזמן שנעלי הסניקרס שלהם מושכרות.
 5. נוחות – Comfort (הרווחת GMT) 
 6. ערך הנוחות עובד מחדש וכרגע בפיתוח.
 7. חוסן – Resilience (עמידות/תיקון) 
  במצב סולו , חוסן משפיע על קצב הדעיכה של עמידות. עמידות גבוהה יותר תגרום לדעיכה איטית יותר של עמידות. ככל שהרמה או האיכות של הסניקרס גבוהות יותר, כך עלות התיקון גבוהה יותר. עמידות היא סרגל ה"סיבולת" של סניקרס. ככל שמשתמש זז, העמידות תפחת. נעלי ספורט מקבלים עונש "שחוק" ב-2 נקודות מגע של עמידות:
  1. בעמידות של 50/100, יעילות נעלי הסניקרס יורדת ל-90%
  2. בעמידות של 20/100, יעילות נעלי הסניקרס יורדת ל-10%
במצב מרתון , חוסן יאפשר למשתמשים לצבור יותר נקודות שכן נעלי הספורט שלהם יישארו מעל סימן העונשין "השחוק" זמן רב יותר.
משתמשים יוכלו לצרוב GST/GMT כדי לאפס את נקודות התכונה של הסניקר. ככל שהאיפוס יהיה תכוף יותר, כך הוא יהיה יקר יותר, כאשר מכסת העלות ברמה מסוימת (Under Development)

סוגי סניקרס NFT

ישנם ארבעה סוגי נעלי ספורט, כל אחד מעוצב כך שיתאים לעצימות אימון ו/או רמת כושר שונה:
סוג נעל מהירות אופטימלית (km\hr) תשלום בסיסי
הליכה Walker
1-6
4 GST - תמורת 1 בזבוז אנרגיה
הליכה מהירה Jogger
4-10
5 GST - תמורת 1 בזבוז אנרגיה
ריצה Runner
8-20
6 GST - תמורת 1 בזבוז אנרגיה
מאמן Trainer
1-20
4-6.25 GST - תמורת 1 בזבוז אנרגיה
החזר ה-GST הבסיסי של המשתמשים אינו סטטי, ומספר גורמים עלולים לגרום לה להשתנות:
 1. יעילות נעלי ספורט (עמידות נמוכה משפיעה על היעילות).
 2. אות GPS – משתמשים ירוויחו פחות אם אות ה-GPS גרוע.
 3. חוזק ויציבות אות נתונים ניידים – אם אות הנתונים קטועים, זה יכול גם להפחית את הרווחים.
מידע על תעריפי החזרות GMT יסופק בעדכונים עתידיים.

סוגי איכות סניקרס NFT

ישנן חמש איכויות של סניקרס. כאשר נוצרת באמצעות MINT (ייצור) של נעל ספורט חדשה, הערך של כל תכונה ייבחר באופן אקראי בתוך הדקה. ומקסימום ערכים לפי איכות סניקרס. לכן, אפילו לנעלי ספורט מאותה איכות עשויות להיות הפצות תכונות שונות בתכלית.
איכות הנעל מינ תכונות מקס תכונות
אפור Common
1
10
ירוק Uncommon
8
18
כחול Rare
15
35
סגול Epic
28
63
משתמשים יכולים לעלות את רמות הסניקרס שלהם על ידי צריבת GST . כל עליית רמה לוקחת זמן קבוע להשלמה, שעולה יחד עם כמות ה- GST הנדרשת בהתאם לרמת ה-Sneaker. ניתן להאיץ את התהליך הזה על ידי שימוש אפילו יותר ב- GST (לא מומלץ) .
בנוסף, GMT יידרש גם לשלב נעלי ספורט לרמה 29 ו-30.
עם עליית רמה, המשתמשים ישיגו 4 – 12 נקודות תכונה נוספות להקצאה בהתאם לאיכות הסניקרס שלהם.
סוג נעל נקודות על עליית רמה
אפור Common
4
ירוק Uncommon
6
כחול Rare
8
סגול Epic
12

מערכת אנרגיה

האנרגיה מתחדשת ב-25% כל 6 שעות עד שהיא מגיעה ל-Energy Cap. משתמשים מתחילים עם נעלי ספורט אחד ו-2 כובעי אנרגיה. משתמשים יכולים להגדיל את המקסימום אנרגיה על ידי החזקת יותר נעלי ספורט. החישוב הוא כדלקמן:
סוג זמן תנועה כמות אנרגיה כמות נעליים
מתחיל
10 דקות
2
1-2
משתמש יומי
20 דקות
4
3
משתמש מושכל
45 דקות
9
9
משתמש מקצוען
60 דקות
12
15
אתלט
100 דקות
20
30

מערכת נגד רמאות

שלוש מכניקות משמשות כדי להפסיק את הבגידה במשחק, הכוללת את עונשו של החשבון של הרמאי:
 • מעקב GPS
 • חיישן תנועה ונתוני בריאות
 • למידת מכונה לזיהוי רמאות באמצעות הדמיית נתונים
שימוש במכשירים שנשברו בכלא, מושרשים או עם מערכת הפעלה שונה יגרום לכך ש-STEPN לא יפעל כראוי.
העברת Sneaker מחשבון אחד לחשבון אחר תביא לכך שהסניקר ייכנס לתקופת Cooldown, במהלך תקופת Cooldown, משתמשים לא יכולים להשתמש ב-Sneaker זה.
אם המשתמש מאבד אנרגיה בגלל העברת נעלי ספורט ממלאי לארנק, כל קופסאות המסתורין שלא נפתחו בחשבון של המשתמש יישרפו/ינוקו.
שימו לב שאיבוד אנרגיה על ידי רישום נעלי ספורט בשוק לא ישרוף/לטהר קופסאות מסתוריות.

מערכת מיסים ואגרות

המשחק יגבה מס ועמלות שונות עבור פעילויות שונות בתוך האפליקציה, כפי שצוין:
מס % פעילות בתוך האפליקציה
2%
עמלת מסחר בשוק
4%
עמלת תמלוגים בשוק
6%
יצירת נעליים
8%
השכרת נעלי ספורט

אז כמה אפשר להרוויח?

באמצעות האתר https://stepn.guide/
ניתן לחשב את כמות המטבעות + עלות התיקון היומית לפי כל רמה
בנוסף אפשר לבחון את עליית הנקודות של התכונות ולהבין מהי החלוקה הטובה ביותר עבור הנעל שלך
הצטרפו לערוץ הטלגרם לקבלת מידע נוסף על אסטרטגיות משחק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.