מה ההבדל בין כרייה לחקלאות?

מאת מערכת האתר

כריית ביטקוין ואיתריום דורשת חומרה יקרה לשימוש וצורכת כמויות מופרזות של חשמל.

צ'יה מתקנת בעיה זו באמצעות בלוקצ'יין הוגן, וידידותי לסביבה כדי למנף שטח דיסק קשיח ריק שקיים בכונן אחסון שלך. החקלאות נותרה מבוזרת מכיוון שכל מי שהתקין את התוכנה ברשת של צ'יה ויש לו פלוטים בתוך הכונן יכול לזכות בבבלוק הבא.

כריית ביטקוין מחייבת חומרה יקרה לשימוש וגישה לחשמל במחירים סיטונאיים או טובים יותר שרק תאגידים ייעודיים יכולים להרשות לעצמם לכרות.

לצ'יה ולביטקוין יש הרבה במשותף

שניהם משתמשים באלגוריתם המקורי של קונצנזוס נאקמוטו . הם שני המטבעות דיגיטלים היחידים המשתמשים באלגוריתם זה. ההבדל העיקרי הוא באופן יצירת המטבעות. כאשר הביטקוין משתמש בהוכחת עבודה, צ'יה משתמש בהוכחת מקום וזמן.

במקום שיהיו יחידות כוח אנרגיה גדולות ויקרות לפתור חידות כדי להרוויח מטבעות, כמו בהוכחת העבודה של ביטקוין , הוכחת מקום וזמן משתמשת באחסון עודף. זה לא רק יהפוך את צ'יה לנגישה יותר לאנשים שרק נכנסים לקהילת המטבעות הקריפטוגרפיים, אלא הוכחת המרחב והזמן גם הופכת את צ'יה לקיימת יותר. זה אומר שלצ'יה יש סיכוי טוב להיות בר קיימא לאורך זמן.

 
 

ההבדל בין צ'יה לביטקוין

במקום Proof of work לניקוז האנרגיה של תהליך העבודה שמשמשים אנשים כמו לכרייה בביטקוין, צ'יה משתמשת במה שהיא מכנה "הוכחת מקום וזמן". התהליך משתמש בשטח אחסון שאינו בשימוש בכוננים קשיחים כחלק מהשיטה שלו לאימות עסקאות בלוקצ'יין. במקום כרייה, צ'יה מכנה את התהליך שלה "חקלאות"
 

אנרגיה ירוקה בעולם הדיגיטלי

 צ'יה היא המטבע הציבורי הירוק ביותר מכיוון שהיא מחליפה את שיטת הכרייה של ביטקוין ואיתריום בשיטה חדשנית שחוסכת כ-80% מהאנרגיה שהן דורשות,

חקלאות צ'יה לא דורשת משאבים רבים ולכן היא נחשבת לירוקה יותר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.